Hová menjünk és mit pakoljunk a nyaralásra egy babával? Tippek!

Alkalmazd tippjeinket az első babás utazás megszervezéséhez.

Nyaralás babával – érdemes?

Körülbelül tizennyolc közös nyaralásra van lehetőséged gyermekeddel. Érezni fogod, hogy ez nem túl sok, ezért ne várj sokáig az első közös utazással. Még ha kisgyerekkel nem is olyan lesz a nyaralás, mint ahogy azt elképzelted, jó szívvel fogsz rá emlékezni. Az első nyaralás egy babával teljesen más kaland, mint egy egyévessel töltött vakáció, különösen, ha ez a gyermek nemrég tanult meg járni, és már rövidebb ideig szunyókál. Várhatóan tehát pihentetőbb nyaralásban lesz részed egy babával. Készüljünk fel és tervezzük meg együtt az első közös nyaralást az erről szóló útmutatónk alapján.

Hova utazzunk a babával először?

Ha külföldön szeretnél nyaralni kisgyermekeddel, akkor első útként jó ötlet lehet egy utazási iroda segítségét kérni az all inclusive ellátást biztosító lehetőségekről. Gyerekeknek kétéves korig általában ingyenes a repülés és a szállodai tartózkodás, ráadásul az étkezések és az utazás részletei miatt sem kell aggódnod. Mindemellett repülővel utazni még kényelmesebb lehet a babának, mint autóval, hisz ez esetben a szülők ölében töltheti az utazás idejét. A csecsemővel töltött első külföldi utazást az Európai Unióban javasoljuk megvalósítani. Az Európai Egészségbiztosítási Kártya alapján szükség esetén bármelyik klinika segítsége igénybe vehető a biztosító bevonása nélkül, bár érdemes azért utána nézni, hogy adott országban mik tartoznak bele a társadalom biztosítási finanszírozásba. További előny a rövid repülési idő és az azonos baktériumflóra.

Ha úgy döntesz, hogy az ország határain belül töltitek az első közös nyaralást, akkor lehetőleg a lakóhelyhez közeli helyet érdemes választani, így az utazás meglehetősen rövid lesz. Keressünk egy csendes környéket, és járjunk utána, hogy mit lehet ott csinálni. Jó választás lehet a hegyes, tavas környezet, hisz, ha a gyermek szereti babakocsival felfedezni a világot, akkor végtelen séták várnak rátok. Törekedjetek minél több időt a szabadban tölteni, a séták erősítik az immunrendszert, és az oxigénnel megfelelően ellátott kisgyermek nyugodtabban is fog aludni.

Hogyan válasszunk szállodát kisgyermekes nyaraláshoz?

  • Kerüljük a zsúfolt üdülőhelyeket és a nagy szállodákat, ahol a bulik felébreszthetik a gyermeket, és ahol nagy távolságokat kell utazni a strandhoz, az uszodához vagy az éttermekhez.
  • Válasszunk egy meghitt és csendes helyet, de ne a semmi közepén. Foglalás előtt ellenőrizzük, hogy van-e a közelben gyógyszertár és élelmiszerbolt.

  • Előzetesen olvassuk el a véleményeket arról is, hogy a hely ajánlott-e kisgyermekek számára. Más szülők tapasztalatai jelentik a legjobb információforrást.

  • Nézzük meg, hogy a szálloda biztosít-e olyan berendezéseket a gyermekek számára, mint például a kiságy vagy az etetőszék. Ha valamivel nagyobb gyerekkel zajlik az utazás, akkor keressünk játszóteret vagy játszószobát.

  • Válasszunk egy tágas szobát (feltétlenül saját fürdőszobásat), ahol kényelmesen elhelyezhetjük majd a gyermek holmiját. Ha van rá lehetőség, akkor a földszinten vagy az első emeleten érdemes egy szobát választani.

Mit pakoljunk egy kisgyerekes nyaralásra? Lista

Ha babával mész nyaralni, mindenképpen készíts egy listát a pakoláshoz. Gondold végig a lehetséges forgatókönyveket, amelyek megtörténhetnek, és nézd át, mire lesz szükség otthonról. Ne ess azonban túlzásba sem – vészhelyzet esetén nyugodtan tudsz vásárolni is például tejet, pelenkát vagy ápolószereket.

Javaslataink:

  • tisztítószerek és kozmetikumok (vidd a mindennapokban használt termékeket, ne vásárolj újat, ezzel elkerülve az allergiás tünetek lehetőségét),
  • mosószer - kis üvegbe tegyünk mosószert, Lovela Baby mosószert, hogy gyorsan meg tudj szabadulni az esetleges babafoltoktól,

  • fényvédelem - napkrém, sapka (lehetőleg 2-3 db), könnyű pelenka a baba takarására, strandruha, esernyő a babakocsihoz,

  • esőzés ellen - védőfólia a babakocsihoz, esőkabát nagyobb gyereknek és gumicsizma,

  • jól felszerelt elsősegélykészlet: a gyermek által szedett gyógyszerek, lázcsillapítók és fájdalomcsillapítók,

  • fürdőszobai kiegészítők, beleértve a fürdőjátékokat,

  • kiegészítők étkezéshez: kulacs, kanalak, uzsonnás dobozok, termosz, előke és ha szükséges, tej a babának,

  • tartalék cumi,

  • megfelelő mennyiségű pelenka,

  • ruhák és pizsama,

  • ágynemű, takaró, pólyák, alvótakaró,

  • könyvek és játékok,

  • tengerpartra: vízi pelenka, homokozó és vízi játékok, strandsátor, további pólya,

  • hegyekbe: speciális babahordozó, védőfelszerelés eső- és napfény ellen.

Hogyan készüljünk fel egy utazásra kisbabával? Tippek:

  • Családi kirándulás tervezésénél helyezzük előtérbe a szezonon kívüli időszakot, a késő tavaszt vagy kora őszt, amikor elkerülhető a tömeg, különösen, ha tengerpart az úticél.
  • Ha repülőgépes utazás a terv, akkor először az adott légitársaság honlapján tájékozódjunk arról, hogy mit lehet felvinni a fedélzetre, hogyan kell csomagolni a babakocsit, és milyen segítségre lehet számítani a személyzettől.

  • Ha megoldható, a reggeli indulás szerencsésebb lehet. Egy jól kipihent gyermek lesz a legjobb formában, és könnyebben viseli el a mozgással járó nehézségeket is. Lehetőség azonban az éjszakai utazás is, ha a gyerek szokásait figyelembe véve ez tűnik a legjobb megoldásnak a kicsi számára.

  • Magához az utazáshoz, függetlenül az igénybe vett eszköz jellegétől, könnyen elérhető kézipoggyászba csomagoljuk be a szükséges dolgokat, mint a két váltóruha, pelenka, törlőkendő, könnyen ehető rágcsálnivaló, víz, egy új vagy kedvenc játék. Ezeken kívül minden esetre pakolj magadnak is valamit, ami segíti a felfrissülést út közben.

  • Légy tudatában annak is, hogy egy új hely nyugtalanná teheti a kisgyermeket. Még akkor is, ha nagyon pici, és nem tudja teljesen mi változott, a teste érzi az újdonságokat, amelyek miatt többet sírhat, kevesebbet aludhat vagy belázasodhat. Teljesen fordítva is történhet ez - a babát lenyűgözi az új környezet, jól érzi magát, és jobban alszik, mint otthon.

  • Annak érdekében, hogy a gyerkőc könnyebben alkalmazkodjon az új helyhez, próbáljuk meg követni a gyermek napi ritmusát, állítsuk be az ébredés, etetés és alvás időpontját.

  • Készülj fel arra is, hogy egy kisgyerekes nyaralás teljesen más lesz, mint az eddigiek. Előfordulhat, hogy esetleg változtatni kell az előzetes terveken, vagy egyéb módon, de alkalmazkodni kell a legkisebb résztvevő igényeihez. Az is lehet azonban, hogy a gyermek végül meglepetést okoz, és az utazásról alkotott minden elképzelés megvalósítható lesz.

Forrás:

https://r.pl/blog/gdzie-na-wakacje-z-niemowlakiem-top-10-destynacji-dla-swiezych-rodzicow

https://www.mjakmama24.pl/mama-i-tata/podroze/pierwsze-wakacje-z-niemowlakiem-praktyczne-rady-aa-NPLL-3iGq-BLmj.html

Lovela Baby Tanácsok

Az alábbi információk hasznosak lehetnek az Ön számára